Justyna Wróbel

Nauczany przedmiot: wicedyrektor szkoły, język francuski
Wykształcenie:  Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków obcych w Gliwicach oraz filologii romańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

O sobie: 

Nauczyciel z zamiłowania, wicedyrektor w I Społecznej Szkole od 2008 roku. Egzaminator języka francuskiego, nauczyciel dyplomowany.

Wielu uczniów przygotowywanych przeze mnie do konkursu przedmiotowego z języka francuskiego otrzymało tytuł laureata. Kiedyś byłam chórzystką młodzieżowego chóru Resonans con tutti, łącząc pasje muzyczne z językowymi przygotowywałam uczniów do konkursów piosenki. Zaowocowało to licznymi sukcesami w Konkursach Piosenki Obcojęzycznej. Nie tylko uczę języka francuskiego, ale także próbuję zainteresować uczniów kulturą, zwyczajami, historią, geografią oraz zabytkami Francji, w szczególności Paryża. Uczenie daje mi ogromną radość, każdy najmniejszy sukces dziecka to największa nagroda i spełnienie w tym zawodzie. Staram się zarazić już najmłodsze dzieci pasją nauki języka francuskiego tak, aby z pełną świadomością zdecydowały, że chcą kontynuować naukę języka francuskiego w przyszłości. W klasach 0-III SP nauczam języka poprzez śpiew, zabawę, taniec, ruch. gry dydaktyczne i planszowe.

Moje zainteresowania to: podróże, kontakt z naturą, film, muzyka i sport.

Moje motto: "- Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to,
co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za twoją różę.
- Jestem odpowiedzialny za moją różę....
- powtórzył Mały Książę, aby zapamiętać.
(A. de Saint - Exupéry)

Skip to content