Ta strona internetowa używa ciasteczek.
image  
 Strona Główna »  Aktualności » Autumn art - "Jesienna sztuka"
logoAutumn art - "Jesienna sztuka"

W październiku roku 2017 młodsi uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie plastycznym zainicjowanym przez nauczycielkę z Litwy poprzez platformę eTwinning. Projekt ten nosi tytuł 'Autumn art' ("Jesienna sztuka") i ma na celu stymulować dziecięcą kreatywność oraz rozwijać umiejętność współpracy między uczniami. Koordynatorkami wydarzenia są pani Małgorzata Nieroda, która zajmuje się artystycznym aspektem zadania oraz pani Marta Ganszczyk, obsługująca projekt pod względem językowym.

Uczniowie wraz z koordynatorkami mają za zadanie zaprojektować wzór dużej mandali (jednej lub wielu), zebrać dary jesieni, takie jak kasztany, żołędzie czy jarzębina, a następnie ułożyć ową mandalę na boisku szkolnym. Mandala to motyw artystyczny, występujący głównie w sztuce buddyjskiej. Jest to harmonijne połączenie koła i kwadratu stworzone przez człowieka na krótką chwilę, ze względu na nietrwałość używanych materiałów (np.kolorowy piasek).

Każdy etap pracy nad projektem jest dokumentowany poprzez zdjęcia umieszczane na bieżąco na platformie eTwinning. Po upływie miesiąca należy stworzyć wystawę złożoną ze swoich mandali i tych wykonanych przez szkoły z innych krajów, które również brały udział w projekcie.

Pani Małgorzata Nieroda prowadzi projekt z dziećmi w ramach pracy świetlicy.

Małgorzata Nieroda
Marta Ganszczyk


wykonanie: Enterglobal.net