Ta strona internetowa używa ciasteczek.
image  
 Strona Główna » Odkrywamy talenty » Kreatywne myślenie czyli Destination Im...
logo

Kreatywne myślenie czyli Destination Imagination w naszej szkole

W roku szkolnym 2009/2010 w klasach III - VI SP i w klasach I - III GIM zaproponowaliśmy uczniom udział w programie Destination Imagination - OczyMa Wyobraźni. Jest to program, którego celem jest rozwijanie kreatywnego myślenia. Obszary aktywności, które składają się na realizację programu to:

- Wyzwania,
- Nauka przez przezywanie
- Poznawanie
- Eksperymentowanie
- Poszukiwanie
- Tworzenie
- Kreatywność
- Praca zespołowa
- Przyjaźń
- Podróż w wyobraźnie

Program funkcjonujący w świecie od 20 - lat jego celem jest pobudzanie kreatywnego myślenia. DI zachęca dzieci do tworzenia w oparciu o własne mocne strony, zwiększenie poczucia własnej wartości, przełamywanie barier, do odkrywania zdolności, talentów, które wcześniej nie były ujawnione i z których zwykle nie zdawały sobie sprawy.

Do programu zgłosili się uczniowie o różnych zdolnościach i predyspozycjach. W sumie w szkole od września ruszyło do pracy sześć siedmioosobowych grup, które pod okiem instruktorów realizowały tzw. wyzwania na już i wyzwania długoterminowe. Jak się okazał nie wszystkie zespoły ze swoimi trenerami zdołały zrealizować zadania długoterminowe, tym bardziej cieszy nas, że najmłodsi uczestnicy projektu (uczniowie klas III) w 100% zrealizowali stawiane im cele. Swoje dokonania zaprezentowali na finałach ogólnopolskich, zorganizowanych w Otwocku w dniach 27 - 28 marca 2010. Drużyna "Nieśmiertelne Dinozaury" pod opieką Pani Malwiny Ogonowskiej nie tylko reprezentowała Naszą Szkołę, ale zdobyła I miejsce i złoty medal w swojej kategorii wiekowej tym samym zyskując nominację do reprezentowania Naszej Szkoły, Naszego Miasta i Polski w finałach światowych, które odbędą się w dniach 26 - 29 maja 2010 r Knoxvile, USA.

"Nieśmiertelnym Dinozaurom" gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, a pozostałym drużynom życzymy by w przyszłym powtórzyły sukces swoich kolegów i koleżanek.


Dinozaury w Ameryce znów się pojawiły,
bo na Super Sponsorów w Polsce natrafiły:

firmie LGBS Polska Sp. z o.o.
www.lgbs.pl
firmie AIUT
www.aiut.com.pl

TV SILESIA
www.tvs.pl/
UniVar Polska spółka z o.o.
www.univar.plwykonanie: Enterglobal.net